Ekin Bernay (Türkiye)

Performans sanatçısı, dans ve hareket psikoterapisti Ekin Bernay (1987, Ankara) Londra'da yaşamaktadır. 2006 senesinde Nike Women Turkey yarışmasını kazanmış ve birçok kadın dansçıya örnek olmuştur. 2006-2010 senesinde Nike'ın uluslararası platformdaki kadın atletlerinden biri olmuştur.

19 senedir aktif olarak dans eden ve Sadlers Wells, The Place gibi önemli sahnelerde yer alan alan sanatçı, Bilkent Üniversitesi'nde İletişim ve Tasarım bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra lisansüstü eğitimlerini Londra'da London College of Fashion'da Moda Endüstrisi Tasarım Yönetimi üzerine ve University of Roehampton'da Dans ve Hareket Psikoterapisi üzerine yapmıştır. Sanatçı kariyerinin yanı sıra şu an Dans Terapisti olarak down sendromlu, otizmli bireylerle ve yetişkin ruh sağlığı alanında çalışıyor. Bernay, performanslarına performans sanatı platformu Performistanbul'un sanatçısı olarak devam etmektedir.

 
   
Miraldo J. (Hollanda)

Hollandandalı bir dansçı ve koreograftır.
Uzun zamandır dans dünyasının içinde yer alan Miraldo, street jazz, funk ve hiphop dallarında tanınmış bir dansçıdır.

Dans eğitimine Hollanda'daki dans stüdyolarında başlamış, 2007-2012 senelerinde Los Angeles'da devam etmiştir.

Dünyanın birçok yerinde dans eğitmenliği yapmış ve aynı zamanda ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaşmıştır.

Mariah Carey, Missy Elliot, Kelis, Sarah Conor, Sandy, 50 Cent, Destiny's Child, Anastacia, Hadise gibi sanatçılarla çalışmış, Mercedes, Porsche, Pepsi gibi markaların tanıtımlarında koreograf olarak yer almıştır.

Los Angeles'ın ünlü dans kurumları Debbie Reynolds Studio ve Millenium Complex'de Marty Kudelka ile, daha sonra Lyle Beniga ile Avrupa Turnesi, Jay Dance Studyo Slovenya/Hirvatistan workshoplar düzenlemiştir.

İlk kez ülkemizde dans atölyesi düzenleyerek dans severlerle buluşacaktır. Halen Amsterdam Chasse Dans Stüdyosunda dans eğitimi vermektedir.

   
Jonna (İsveç)

Jonna dansla çok genç yaşta tanıştı ve tüm hayatını ona adadı. Ana dalı hiphop dans olmasına rağmen birçok farklı dans türünde eğitim aldı.
Böylece kendi tarzı olan ve büyük ilgi gören HipHop Experimental stili ortaya çıktı.
Ülkesi İsveç'i katıldığı birçok dans etkinliğinde başarı ile temsil etti. İlk kurulduğundan bu yana büyük ilgi toplayan Less Aggressive Clappers grubununun kurucusu oldu. Caution ve The Last Bounce s sokak dansı şovlarının tiyatro salonlarına ve gösteri merkezlerinde seyirciyle bulus¸masında büyük rol oynadı.
Nike Blast Convention, Xfactor Isveç, Eurovision Sarkı Yarışması, Grammy Ödül Töreni-Elias & Ghost, Lee Jeans Moda Sov, Melodifestivalen Loreen gibi birçok önemli etkinlikte dansçı ve koreograf olarak yer aldı.
Şu an dünyaca ünlü bale gösterisinin street dans ile harmanlanan modern uyarlaması olan "The Nutcracker Reloaded " gösterisi Avrupa Turnesinde yer almaktadır.

   
Jiggy (Fransa)

Jiggy, Dancehall dansıyla çocukken izleyici olarak gittiği dans dersinde tanıştı ve bir daha hiç vazgeçemedi. Geçtiğimiz sene Fransa'nın ünlü tv dans yarışma programında birinci gelen HEY CREW'un hem dansçısı hem de koreograflarından biridir. Fransız dansçı, dünyada büyük bir üne kavuşan "Dancehall-Ragga" dansının en başarılı ve tanınmış dansçı ve eğitmenlerindendir. Arjantin, Japonya, Rusya, Belçika, Ukrayna ve Fransa gibi ülkelerin uluslararası dans organizasyonlarında dans eğitmenliği ve juri üyeliği yapmıştır.

   
Ayben (Türkiye)

Ayben, 22 Eylül 1982 tarihinde İstanbul'un Üsküdar ilçesinde doğmuştur. Rap müzik ile hatırlayamadığı kadar küçük yaşta tanışan Ayben, ağabeyi Ceza sayesinde bu müziğin Türkçe yapılabileceğini görerek kendi şarkılarını yazmaya başladı. 1998 yılında ilk profesyonel kaydı olan Yüzyüze isimli şarkıyı Nefret grubunun Meclis-i Alâ İstanbul albümünde seslendirdi ve bandrollü bir albüme ilk kaydını bu şekilde verdi. Bu onun ilk adımlarından biriydi.

Nefret: Meclis-i Ala İstanbul albümü öncesinde de sahne deneyimleri olan Ayben, solo albüm hazırlıklarını 2005'in başlarında tamamladı ve ilk albümünü Sensin O adıyla 15 Mayıs 2005'de müzikseverlerin beğenisine sundu. Ceza, Fuchs, Fuat Ergin ve Killa Hakan, Ayben'e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten rocka uzanan farklı müzik türleri yer aldı.

   
DJ Ice-C (Almanya)

Chris, diğer adıyla DJ Ice-C, Dj olmadan önce hiphop dünyasına ilk adımını 1999 yılında bboy olarak attı. 2002 senesinde birçok okul partisinde çalmaya başlayan DJ Ice-C, zamanla Hiphop partilerine, büyük organizasyonlara ve gece kluplerine davet edilmeye başlandı.

Almanya'daki gece kluplerinde çalarken, MTV'nin promosyonunu yaptığı ve desteklediği kendi müzklerini bir albüm yapıp satmaya başladı. 2006-2009 seneleri arasında radyoda kendi yaptığı sarkı mixleriyle dinleyicilerle buluştu.

Zamanla hiphop organiazasyonlarının vazgeçilmez DJ'leri arasına giren DJ Ice-C, Battle of the Year, The Notorious IBE, Red Bull BC One Germany, Funkin Stylez World Finals, Floorwars Germany, Juste Debout Germany gibi dünyaca ünlü yarışmalarda DJ'lik yapmıştır.