Brian Green (Amerika)

Brian Green a. k. a "Footwork," dansa 7 yaşında başlamış dansçı,koreograf ve eğitmendir. Tap, Jazz, Bale, Modern ve Afrika dans stillerini Phil Black, Alvin Ailey Amerikan dans tiyatrosu ve Joffrey Bale'den öğrenmiştir.

Electric boogie New York'un zamanında Kalifornia'da meşhur olan Locking ve Popping dansların dan ilham almış ve tekniklerini benimsemiş yenilikçi bir dans stili idi. Brian electric boogie(popping) üzerine odaklanarak 1983-84 arası New York undeground ortamına girdi. 1984 yılından itibaren Brian hip hop/clup kültürünü benimsedi ve bir parçası haline geldi.

1984-1986 freestyele/loft ve clup/house kültürünü Roseland da buldu, 4Ds, Paradise, Garage, Tunnel, ve diğer diğerleri Brian ın New York ta gittiği cluplardı. 1986 da Mike ve Damien le tanıştı ve clup-house dans kültüründeki serüveni başlamış oldu.

Brian , Mariah Carey, Gwen Stefanie, Fergie, MYA, Foxy Brown, Missy Eliott, Salt-N-Pepa, Busta Rhymes, Barbara Tucker, EVE, Kraze, MAW (Master At Work), ve daha birçok sanatçının koreograflığını yaptı yada onlar için dans etti. Eğitmenliğinin son on yılında Brian, ABD, Avrupa, Asia ve Afrika'da yayılmasına öncülük ettiği Hip Hop, Funk ve house kültürünün tarihçeleri üzerine odaklanmıştır. Bütün bu bölgelerdeki ülkelerde Brian birçok yarışmada Jürilik yaptı ve doğru sanatı, kültürü, bu dansların doğasını anlatmak adına faaliyetlerde bulundu. Ayrıca So You Think You Can Dance Singapur da jüri üyesiydi. Ayrıca 2001 yılında MYA nın Free adlı video klibindeki koreografisiyle ACA (Amerikan Koreografi Ödülleri) en iyi koreografi ödülünü kazandı. WORLD SOUL adlı şirketi kurdu ve House Dance Konferans adlı yarışmayı organize etti yanı sıra online dans dersleri yayınladı.

 
   
Clara Bajado (Fransa)

1997 yılında Clara ve bir kaç arkadaşı Pariste "Septieme Sens" adında kolektif dans şirketi kurdu ve kısa bir sürede Fransa genelinde söz sahibi oldu. 1999 yılında üç aylığına New York ta bulundu ve dans dünyasının önde gelen isimleri Brian "Footwork" Green, Shannon "Which Way Sha", Shan S, Marjory den etkili House ve Hip Hop dersleri aldı.

Parise döner dönmez "The Art Of Urban Dance" adlı show a davet edildi. Storm'unda (avrupadaki breaking önde gelen ismi) dahil olduğu bu showla Avrupa, Asya, Orta doğu yu gezdi ve Hip Hop Dansın da diğer Tüm danslar gibi geçerliği ve saygınlığı olduğunu gördü.

1999 dan itibaren dünyanın birçok yerinde(Avrupa ülkeri, Suriye, Lübnan, Mısır, İsrail, Vietnam, Çin, Taylan) dersler vermiş, atölyeler düzenlemiş, yenilikçi ve tecrübeli profesyonel dans eğitmeni.

2012 Londra Olimpiyatları açılış seromonisinde Madonna nın özel performansında yer aldı. Nike'ın sponsorluğunda showlarda yer aldı, konferanslarda konuştu ve workshoplar verdi.
2011 MJ TIMELESS İngiltere turunda yer aldı.
2004-2007-2011 yıllarında Modellik yaptı.

   
Slim Boogie (Amerika)

Şu an dünyaca tanınmış Popping dansçılarından olan Slim Boogie, 18 yaşında dans hayatina house dans stili ile başladı.
21 yaşına geldiğinde popping dans stili ile tanıştı. Hiç dans dersine katılmadı fakat Tabo (Japon), ona hem baba hem de dans eğitmeni olarak çok yol gösterdi.
Birçok canlı performansta ve müzik klibinde yer aldı. Katie Perry’nin Hot'n Cold klibinde yer aldıktan sonra 3 ay Danimarka’da bir dans tiyatrosunda performans sergiledi.
Slim Boogie 10 senedir profosyonel olarak Popping stilinde dans ediyor.
Onun için dans sadece bir stil değil sanat formu.
Kazandığı dünyaca ünlü yarışmalardan bazıları: KOD CREW 2012, DANCE@LIVE JAPAN FINAL 2013, TAIWAN FUNKZILLA GAME 2013, TAIWAN FUNKZILLA GAME 2014, BATTLE ISM 2015 CHAMPION UK CHAMPS FINALIST 2012.

   
Atiye (Türkiye)

Annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye 1988’de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Çocukluğu Amerika, Türkiye ve Almanya gibi çeşitli ülkelerde geçti. Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremen’de şan derslerine başladı. Almanya’da lise eğitimini tamamlayan sanatçı 2008 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile sürdürmektedir. Albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış videosu "Don't Think" ile Youtube’da kısa zaman içerisinde yüksek izlenme oranına ulaştı. Bu şarkısıyla 2007 yılında düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı" ödülünü aldı. Ocak 2009'da ise İskender Paydaş prodüktörlüğünde hazırladığı "Atiye" isimli 2. stüdyo albümünü yayınlayan Atiye, bu albümün ilk video klibini "Muamma" isimli şarkısına çekti.

Türkiye’nin en önemli üç prodüktörü İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz’le çalıştı. Ödüller: Elle Style Awards 2014 'En Stil Sahibi Kadın Müzik Starı" secildi. Resmi web sitesi 'atiye. com' ile 12. Altın Örümcek Yarışması'nda 'ünlü siteleri' kategorisinde 1. Se,ildi. Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları'nın düzenlediği Mavi Çınar Ödül Töreni'nde "En İyi Kadın Yorumcu" seçildi.

   
Fatou Tera (Fransa)

Fatou Paris, Fransa''nın en tanınmış ve başarılı dans okulu Studio Mrg (Motivate, Gather, Generate)'nin kurucusu ve ünlü kadın dans grubu SensuAfro'nun yaratıcısıdır.

Gençlik yıllarından itibaren bgirl, boogaloo, poppin, lockin, afrika dansları ve ragga dansında eğitim almıştır.

Avrupa'nın dışında Brezilya, Tayvan, Rusya gibi ülkelerde dansçı ve koreograf olarak yer almıştır.

Afro ve Ragga da başarısını ispatlamış olan Fatou, Fransa'da birçok sanatçıyla da çalışmaktadır; Tiwony, Krys, Daddy Mory, vs.

   
DJ Ice-C (Almanya)

Chris, diğer adıyla DJ Ice-C, Dj olmadan önce hiphop dünyasına ilk adımını 1999 yılında bboy olarak attı. 2002 senesinde birçok okul partisinde çalmaya başlayan DJ Ice-C, zamanla Hiphop partilerine, büyük organizasyonlara ve gece kluplerine davet edilmeye başlandı.

Almanya'daki gece kluplerinde çalarken, MTV'nin promosyonunu yaptığı ve desteklediği kendi müzklerini bir albüm yapıp satmaya başladı. 2006-2009 seneleri arasında radyoda kendi yaptığı sarkı mixleriyle dinleyicilerle buluştu.

Zamanla hiphop organiazasyonlarının vazgeçilmez DJ'leri arasına giren DJ Ice-C, Battle of the Year, The Notorious IBE, Red Bull BC One Germany, Funkin Stylez World Finals, Floorwars Germany, Juste Debout Germany gibi dünyaca ünlü yarışmalarda DJ'lik yapmıştır.

   
DJ Steve Veusty (Hollanda)
DJ Steve Veusty, 90'lı yılların sonlarına doğru DJ'lik kariyerine başlamıştır. Onu en başarılı DJ'lerden biri yapan özelliği house müzikten, hiphop'a, soul müziğe kadar geniş bir müzik yelpazesi olmasıdır. Dansçı ve koreograf olarak çalıştığı isimler arasında Madonna, Michael Jackson, Mariah Carey, Pink, Busta Rhymes gibi isimler yer almaktadır. Steve aynı zamanda birçok yarışmada ödül kazanan başarılı bir house dansçısıdır.

DJ'lik yaptığı dünyaca ünlü birçok dans yarışmalardan bazıları:
"IBE The Notorious", Urban Festival Morocco, House Dance Europe, Beat The Enemy, Dance 2 Rock, Soul Cyphers, Make Your Choice, Holy Funk, Elbcoast Battle, Who Iz Who Battle...