Buddha Stretch (Hip Hop - Amerika)

Brooklyn, Amerika doğumlu olan Buddha Stretch hip hop dansının ve kültürünün dünyadaki en önemli temsilcilerinden biri ve en prestijli hip hop dans gruplarından biri olan Elite Force’un kurucusudur. 1989 senesinde hip hop dansını, ders olarak vermeye başlayan ve ilk kez Broadway Dance Center’da ders veren hip hop eğitmenidir.

Koreograf olarak çalıştığı işlerin başında Rosie Perez, Will Smith- Men in Black, Michael Jackson- Remember the Time müzik klipleri bulunmaktadır.  Will Smith’in Getting Jiggy With it, Miami ve Men’in Black klipleriyle iki kez MTV Müzik  Ödülleri “En iyi Koreografi” dalında aday olmuştur.

Mariah Carey’nin 1993 ve 2000 arasında ki tüm dünya turnelerinde (Dream Lover, Fantasy, Butterfly, Rainbow) dans etmenin yanı sıra Whitney Houstan, Salt’n’ Pepa, Angie Martinez, Boyz II Men, Wycleaf Jean muzik videoları ve konserlerde yer almıştır.
Soul Train, In Living Color,  VH1 Diva’s Live, American Music Awards, ShowTime at the Apollo, Essence Awards ve MTV Music Awards dansçı ve koreograf olarak yer aldığı TV şovlarından birkaçıdır.
Buddha Stretch, dünyaca tanınmış dans festivallerine juri olarak davet edilmeye ve hiphop kültürünü en iyi şekilde tanıtmaya devam etmektedir.

 
   
Martha Nabwire (Hip Hop - İsveç)

Uganda doğumlu olan Martha, Fryshuset ve Stockholm Üniversitesi’nde dans bölümünde eğitim gördü. 2010 senesinde, henüz 19 yaşındayken dünyanın en çok ses getiren dans yarışmalarından biri olan Juste Debout’da, partneri Niki ile birlikte hip hop kategorisinde şampiyon oldu.
Aynı sene İsveçli  dans grubu “SoulSweat” ile birlikte SDK (Çek Cumhuriyeti ) dünya finalinde en iyi dans grubu ödülünün de sahibi oldular. Daha önceki senelerde solo performansıyla finalde elenen Martha, 2013 senesinde dünyadan yüzlerce yarışmacıya ev sahipliği yapan SDK hip hop kadın kategorisini kazandı. Japonya, İtalya, Uganda, Polonya, Almanya, Jamaika, Rusya, Yunanistan, Hırvatistan, Slovakya, Senegal gibi ülkelerde dans atölyeleri düzenleyen ve yarışmalarda jürilik yapan Martha, Türkiye’deki  dans severlerle ilk kez buluşacak .

   
Suga Pop (Hip Hop - Amerika)

Suga Pop, 1977 yılında California’da kurulmuş olan dünyaca ünlü street dans grubu The Electric Boogaloos’un ve aynı zamanda yine tanınmış bir hiphop grubu olan The Rock stready Crew’un bir üyesidir. The Electric Boogaloos popping ve electric boogaloo danslarını tüm dünyada popüler hale getirme misyonuna sahiptirler.
2012 senesinde, 13. The Carnival: Choreographer’s Ball  töreninde “Ömür Boyu Başarı” ödülünü almışlardır.

Hip hop dansının iki farklı disiplini olan “Popping ve Locking” danslarındaki kendine özel stiliyle, büyük bir başarı elde etmiştir.

Suga Pop 1980 ve 1990’larda Michael Jackson, James Brown, Lionel Richie, Janet Jackson, Sheila E, LL Cool J gibi starlarla çalışmıştır.
Özellikle Michael Jackson'nın "Beat It" and "Thriller" ve Janet Jackson'nın "That's The Way Love Goes müzik kliplerinde büyük ilgi görmüştür.

Herbie Hancock's "Rockit" at the 1984 Grammy Ödül Töreni, American Music Awards,  Soul Train, MTV Unplugged, BBC “Bruce Goes Dancing” yer aldığı TV şovlarından yalnızca birkaçıdır.

Suga Pop, Amerika, Fransa, Japonya, İngiltere, Çin, Avustralya, Hawaii gibi ülkelerde farklı projelerle (Legends of Hiphop, Nike,
B-Boy World Cup, Hiphop Dance Awards, Coachella, Dancing with the Stars, Redding Festival gibi) yer almıştır.

Suga Pop Türkiye’de ilk kez street dans severlerle bir araya gelip, tecrübelerini paylaşacak.

   
Sonia Sensuafro (FreeZone - Fransa)

Sonia Soupha Laoslu bir Ragga & Hiphop eğitmeni ve koreografıdır.
Fransa’nın  kadınlardan oluşan tanınmış dans grubu Sènsuafro da yer almaktadır. 16 yaşından itibaren farklı street dans disiplinlerinde eğitim almaya başlamıştır. 2010 senesinde eğitim vermeye başlamış ve kısa zamanda videoları Youtube’da binlerce beğeni kazanmıştır. Koreografileri dancehall ve hip hop kültürünün birleştiği, kendine özgü bir yapı sergilemektedir.
Paris’in prestijli dans okulu Studio Mrg’nin yanı sıra, Fransa’nın birçok şehrindeki dans festivallerinde (Big Up Kemp, Punch Event, Mix Session, Dance Feeling Attitude, Dance Academy Tour Cruise), Rusya (Dancehall International) ve Almanya, Belçika, İtalya, İsviçre (Know The Ledge), Portekiz (Express Yourself, Boom Academy), Romanya (Reborn Bistrita), Polonya (Jamaican Meeting, Gdansk Dzwiga Muze), Kanada, Guyana (Summer Dance Battle) ve Şili Chili (Bangarang Festival) gibi ülkelerde dans atölyeleri düzenlemiştir

   
Murad Küçük (FreeZone - Türkiye)

Almanya’da  başladığı yönetmenlik hayatına Türkiye’de devam eden Murad Küçük, yönetmenliğini yaptığı birçok işle gündem yaratmıştır. 
1998'den beri klip yönetmenliği yapan Murad Küçük, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur.  Renk, açı, içerik ve kamera hareketleri ile kendi dilini yaratarak, işlerine kendi imzasını atabilen ender yönetmenlerden biri olmuştur. 
100'ün üzerinde video klip yönetmiştir.
Çalıştığı işler arasında Tarkan, Şebnem Ferah, Murat Boz, Nilüfer, Sıla, Atiye, Yalın, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil ve daha birçok isim yer almaktadır.

   
Dj Ice-C (Almanya)

Chris, diğer adıyla Dj Ice-C, Dj olmadan önce hiphop dünyasına ilk adımını 1999 yılında bboy olarak attı. 2002 senesinde birçok okul partisinde çalmaya başlayan DJ Ice-C, zamanla Hiphop partilerine, büyük organizasyonlara ve gece kluplerine davet edilmeye başlandı.

Almanya'daki gece kluplerinde çalarken, MTV'nin promosyonunu yaptığı ve desteklediği kendi müzklerini bir albüm yapıp satmaya başladı. 2006-2009 seneleri arasında radyoda kendi yaptığı sarkı mixleriyle dinleyicilerle buluştu.

Zamanla hiphop organiazasyonlarının vazgeçilmez DJ'leri arasına giren DJ Ice-C, Battle of the Year, The Notorious IBE, Red Bull BC One Germany, Funkin Stylez World Finals, Floorwars Germany, Juste Debout Germany gibi dünyaca ünlü yarışmalarda DJ'lik yapmıştır.

   
DJ Steve Veusty (Hollanda & Fransa)
Dj Steve Veusty, 90'lı yılların sonlarına doğru DJ'lik kariyerine başlamıştır. Onu en başarılı DJ'lerden biri yapan özelliği house müzikten, hiphop'a, soul müziğe kadar geniş bir müzik yelpazesi olmasıdır. Dansçı ve koreograf olarak çalıştığı isimler arasında Madonna, Michael Jackson, Mariah Carey, Pink, Busta Rhymes gibi isimler yer almaktadır. Steve aynı zamanda birçok yarışmada ödül kazanan başarılı bir house dansçısıdır.

DJ'lik yaptığı dünyaca ünlü birçok dans yarışmalardan bazıları:
"IBE The Notorious", Urban Festival Morocco, House Dance Europe, Beat The Enemy, Dance 2 Rock, Soul Cyphers, Make Your Choice, Holy Funk, Elbcoast Battle, Who Iz Who Battle...
   
   
   
  2013 5. Street Dans Jürisi
   
  2012 4. Street Dans Jürisi
   
  2011 3. Street Dans Jürisi